top of page

Psaní a aranžování

Rád skládám z písmenek slova a ze slov příběhy. Příběh se proto snažím dát i odborným textům. Doslova pak miluji chvíle, když se mohu oddat aranžování skladeb. Do tónů se mnohdy ponořím tak hluboce, že zapomenu na čas a až večer si uvědomím, že jsem celý den nejedl. Hlasy trubek, saxofónů i trombónů mne pak doprovází i ve snech. Tvořím, tedy jsem.
Kontaktujte mě
Sportovní talent komplexní
přístup

 

Přejete si, aby vaše dítě sportovalo, ale nevíte, pro jaký sport má talent? Řekl vám někdy někdo, že máte vy nebo vaše ratolest sportovní talent a měli byste ho rozvíjet? Jak se to dělá? Je možné, aby vás sport, pro který máte talent, nebavil?

 

Na tyto a mnoho dalších otázek odpovídá moje kniha, kde rozebírám sportovní talent z různých úhlů pohledu. Čtenáři v knize najdou příběhy sportovních ikon jako jsou Michael Jordan, Šárka Záhrobská nebo Rodger Federer. Dozví se, jak velký vliv má na rozvoj sportovního talentu dítěte prostředí, motivace, rodina i samotní trenéři. Knihu obohacují rozhovory se známými sportovci jako je Adam Ondra či Roman Šebrle. Odborné pasáže se střídají s praktickými příklady. Velký prostor je věnován principům, které je nutné dodržovat, aby se zabránilo psychickému či fyzickému poškozování dítěte a porušování jeho práv.

Kniha je určena odborné i laické sportovní veřejnosti především trenérům, manažerům a funkcionářům klubů i samotným sportovcům a jejich rodičům.

Embéčkem kolem světa

Se svým slovenským bratrancem Maťem jsem v roce 2008 vyrazil na cestu kolem světa ve stařičkém veteránu, Škodě 1000 MB.  Ani jeden z nás nerozuměl autům studoval jsme psychologii, Maťo žurnalistiku. Když jsme cestu začali plánovat, naše studentská konta dohromady vykazovala dluh 7500 Kč. Naše embéčko Jůlie však nakonec tuto sedmiměsíční cestu zvládlo – jako první osobní auto v celé historii Československa. Stačila kniha Oprava a údržba vozidel Škoda 1000 MB, úspěšný fundrising a široká mediální podpora a především odhodlání čelit překážkám.

Maťo opakovaně říkal "Ty se na svet pozeráš tvojím pohľadom, a já zas svojimi očami. A preto má stále eště zmyseľ putovať okolo sveta. Lebo keby sa všeci na všetko pozerali rovnako, tak by stačilo si o tom len prečítať.“ Možná i proto vznikly z naší společné cesty dva cestopisy. Embéčkem kolem světa a S Júliou cez tisíc svetov.

Společně s knihami vyšlo v jedné edici i DVD obsahující dokument z cesty zpracovaný pro Českou televizi.

 

Od roku 2009 jsem uspořádal více než 140 přednášek a besed pro firmy, školy, kulturní střediska a jiné instituce.

Jak vést terapii divočinou

Born To Be Wild. Singl populární hudební skupiny Steppenwolf.
Into the Wild. Slavný film o vandru mladíka, který hledá sám sebe uprostřed Aljašky. Pokud spojíte tyto dva názvy, dostáváte se do jádra terapie divočinou. Je to uzdravující dobrodružnápouť přírodou ke kořenům lidské přirozenosti.

Díky česko-polské spolupráci vznikla publikace, která představuje metodiku, jak vést terapii divočinou. Na publikaci jsem se podílel jako editor.  Více informací naleznete na www.terapiedivocinou.cz.

Aranže
pro
Big Band

Aranžuji, přepisuji a upravuji známé i méně známé skladby pro standardní big bandové obsazení - tedy 5 saxofónů, 4 trubky, 4 trombóny, piano, bicí, basu kytaru a vokál(y). Seznam více než 30 partitur je zde.

bottom of page